0,019% Бугари во Македонија – Не во Устав, во витрина ќе ве чуваме

t

Битолчанецот Божидар Божиновски на Фејсбук ги коментираше резултатите од пописот кои беа објавени денеска.

Според резултатитево државата има 58, 44% Македонци и 24,30% Албанци. Бугарите се споменати во делот на “други националности” и имаат незначителен процент.

“Бугари во Македонија се изјасниле 0,019% од населението” Толку не во устав во витрина можиме да ги чуваме. – искоментира познатиот комичар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца тетовци повикани во полиција поради коментари…

Тетовската полиција повика на службен разговор еден…

Внимавајте на речникот: Битолчанец заработи кривична пријава…

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(34)…

Цукерберг подготвува редизајн на Фејсбук: Еве какви…

Фејзбук, кој што денес го користат речиси…

Внимавајте што пишувате: Скопјанец доби кривична пријава…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(23)…

Хакерски напад на воените Фејсбук профили во…

Хакери упаднаа во воените фејсбук-профили на Украина…