18 годишник пронашол паричник со платежна картичка, па си точел гориво – си пазарел и во продавници, еве ги деталите

t

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.А.(18) од Охрид.

Тој, на 05.03.2023 година, на улицата „7 Ноември“ во Охрид, пронашол паричник во кој имало платежни картички и други документи, при што противправно во неколку наврати, неовластено ја искористил платежната картичка во неколку продавници и бензински пумпи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

18 годишник пронашол паричник со платежна картичка,…

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично…

Комеморација за Димче Мешковски во Драмски

Во Драмскиот театар денеска се одржа комеморација…

Д-р Беќаровски: Македонија е рекордер по бројот…

Последно во низата на труења, кое ја…

(Видео) Русија се пофали: Во Украина првпат…

Русија денеска објави дека соборила паметна бомба…

Страшно: Жена пријавила дека 64-годишник ја претепал,…

Денеска (28.03.2023) во полициска станица во Струмица…