19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

t

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е приведено за обљуба врз малолетничка од тетовско село.

„На 21.03.2023 во 18.45 часот во с.Радуша, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го лишиле од слобода М.И.(19) од с.Крушопек, скопско, затоа што извршил обљуба врз малолетничка од тетовско село. Тој бил задржан во полициска станица“, велат од МВР и додаваат дека ќе биде поднесена кривична пријава по документирање на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

СИЛУВАЊА, УБИСТВА, КАБЛИ, ОНОКЛОГИЈА… “Приказни од булеварот”…

Фејсбук страната "Приказни од булеварот" објави какви…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: 24-годишна девојка…

Дваесет и четиригодишна девојка од Тетово е…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…