20-годишник од Сарај со “Мерцедес” удрил млада девојка: Заврши во болница со тешки телесни повреди

t

На 29.12.2022 во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Московска“ со ул.„Прашка“ во Скопје, товарно моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.С.(20) од с.Сарај, скопско, удрило во З.Г.(23) од Кавадарци, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Г. констатирани во Градската општа болница “8-ми Септември“.

Извршен бил од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Град Скопје опреми нов кабинет со преносни…

Град Скопје започнува низа проекти за младите…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

Да не може човек по улица да…

На 05.10.2022 во 23:30 часот во СВР…