25 годишник се зacтpeлал во ногата додека чистел пиштoл

t

На 29.12.2021 околу 20.00 часот во Полициското одделение Ропотово било пријавено дека во с.Житоше, прилепско, А.П.(25) од с.Житоше, додека го чистел пиштолот на неговиот татко „М-57“ калибар 7,62 мм, испукал еден куршум и се здобил со повредa на ногата. Тој бил пренесен во болницата во Прилеп за укажување лекарска помош. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос на граничниот премин “Блаце”: Маж се…

Полицијата поднесе кривична пријава против Б.И.(30) од…

25 годишник се зacтpeлал во ногата додека…

На 29.12.2021 околу 20.00 часот во Полициското…