27 годишник намерно зaпaлил автомобил во Kуманово по нарачка на негов сограѓанин

t

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(33) и Б.Ш.(27) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Второпријавениот, на барање на првопријавениот и по претходен договор, на 08.12.2021 околу 18.00 часот, намерно предизвикал пожар на патничко возило „фиат“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пожар во Мичурин – На терен…

Голем пожар попладнево избувнал во скопската населба…

(Видео) Автомобил собра пешак на тротоар –…

Еден жител на Белград имаше неверојатна среќа…

Семејна драма во Куманово: Маж физички ја…

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот…

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…