29 годишна жена се породила дома со мpтов плод, се преземаат мерки за расчистување на случајот

t

На 17.02.2022 во 12.25 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на Клиниката за гинекологија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена 29-годишна пациентка од Скопје, која претходно во домашни услови се породила со мртов плод. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

Тешко повредено бебе во градинка во Скопје

Родител во СВР Скопје вчера пријавил дека…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…