31-годишен маж нападнал полицаец во Тетово

t

Едно лице од Тетово доби кривична пријава поради напад на полициски службеник.

– СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(31) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење на работи од безбедноста“, информираат од МВР.

На 22.12.2022 во Тетово, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Не било главен град, центар било: Касами…

Тетовскиот градоначалник Билал Касами се огласи во…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…

Кој сака нека честита: За Касами Тетово…

Градоначалникот на Тетово и претседател на БЕСА, Билал…