39-годишник уапсен на скопскиот аеродром

t

На 02.01.2022 во 08.40 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при проверка во оперативна евиденција било констатирано дека Д.Н.(39) од Струга e со мерка „апси“, по наредба од Основен суд Струга.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод до Казнено-поправната установа Затвор Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца Македонци уапсени во Грција

Осум златни прачки, накит и сума од…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Крвава пресметка во Чаир: Двајца завршија во…

Доцна синоќа околу 1 часот пред Поликлиниката Чаир,…