39-годишник уапсен на скопскиот аеродром

t

На 02.01.2022 во 08.40 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при проверка во оперативна евиденција било констатирано дека Д.Н.(39) од Струга e со мерка „апси“, по наредба од Основен суд Струга.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод до Казнено-поправната установа Затвор Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен Србин на граничниот премин Стар Дојран

Српски државјанин фатен како превезува мигранти на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Уапсен Албанецот кој пукаше од автомобил во…

Полицијата во Грачаница приведе лице кое синоќа…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…