8 години молчат по наредба: Прво Левица им беше крива, сега Груевски

t

Социјалните мрежи вријат откако Христијан Мицкоски го обвини поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за договор со власта за распарчување на оппзициската партија.

Реков, тротинашите нема да ме разочараат. До вчера Левица беше крива за се, денес Грујо. Само они се невино цвеЧе во градина. Осум год молчат и работат по наредба. – е една од објавите на Твитер.

Груевски реагираше и ги демантираше ваквите обвинувања и од Мицкоски побара одговор на две прашања.

Реакцијата на Груевски можете да ја прочитате во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…