84-годишно лице повредено во сообраќајка во Бутел…

t

На 22.12.2021 вo 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било донесено повредено лице од сообраќајна несреќа.

-Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека истиот ден на крстосницата од ул.„Бутелска“ и ул.„Натанаил Кучевишки“ А.Н.(84) од Скопје бил удрен од возило и откако возачот на самото место му укажал помош го напуштил местото, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…