Aпсење како на филм: Уапсен дилер на кокаин на наплатната станица Сопот

t

На 17.06.2022 на наплатната станица Сопот на автопатот „Пријателство“, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во содејство со СВР Велес – Одделение за недозволена трговија со дрога го лишиле од слобода Д.Г.(19) од Кавадарци.

По претходно добиена судска наредба, било запрено возилото „фолксваген поло“ со кавадаречки регистарски ознаки, кое го управувал и при личен претрес кај него биле пронајдени и одземени околу 100 грама кокаин и пари.


Исто така, при претрес во неговиот дом во Кавадарци, извршен со судска наредба, биле пронајдени пари во различни апоени и валути за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривичното дело. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукаревска: Од наредната година ќе се зголеми…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција најави…

ИДЕНТИТЕТОТ, ЈАЗИКОТ И КУЛТУРАТА МОРА ДА ГИ…

Апел за неприкосновено зачувување на македонските национални…

(Видео) Велат не нема: Ама еве не…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Колку треба да е лош предлогот за…

Граѓаните ги побудалевме со разни дезинформации и…

Пак се огласи Кисинџет: Постојат три сценарија…

Украинската криза може да заврши на три…