Aпacиев – каков кpaј: Министрите на Д У И имаат подбри CV-ија од министрите на СДCM

t

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на Твитер открива дека во новиот владин состав, министрите на СДСМ имаат помало образование од министрите на ДУИ што за него претставува крај на СДСМ како државотворна партија.

-Денес ни ја доставија владината Програма и CV на предложените министри. За прв пат у историјата, кадрите на ДУИ се пошколовани од кадрите на СДС на Нашата Земја.

Каков крај за една „државотворна партија“!

p.s. Социјал-демократијата веќе не е секси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…