Извршен увид на македонско-грчката граница каде беше…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија…

Русија го напушта Советот на државите од…

Русија соопшти дека го напушта Советот на…

,,Насоката во која се развива ЕУ нè…

Пристапувањето на Украина во сегашната Европска унија…

Црвениот крст ја обвини Европа за „двојни…

Претседателот на најголемата светска хуманитарна мрежа ја…

Градоначалничката Арсовска на Отворен ден во СУГС…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Ниту едно лице не почина од коронавирус…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Во 75-тата година од животот почина Марко…

Во 75-тата година од животот почина Марко…

Брнабиќ утре во посета на Скопје

Премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ утре…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Пендаровски оствари средба со шведската амбасадорка Кристин…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими шведската…