Објавено на:

Ce избoдeлe вo грyпнa тeпaчкa вo Kocoвo

t

Косовската Полицијата во Пеќ уапси две лица осомничени за сторени кривични дела „Убиство во обид“ и „Учество во тепање“.

Истите на 22 декември се осомничени дека избоделе четири лица.

На 22.12.2021 година околу 22:00 часот полицијата била известена за случај, кој се случил во кафеана на улицата „Адем Јашари“ во Пеќ. Полицијата веднаш излегла на местото на настанот, при што биле информирани дека четири лица се повредени од остри алатки и се испратени во Регионалната болница во Пеќ, додека еден од повредените поради карактерот на повредите е испратен во УЦЦК“, се наведува во соопштението на Косовската полиција.

„Осомничените во случајот побегнале од местото на настанот, во непознат правец. По интензивна работа на полицијата, на 03.01.2022 година околу 23:00 часот пристигнала на локацијата на двајцата осомничени, кои полицијата ги привела“.

Осомничениот, по разговор и по наредба на државен обвинител, му е изречен полициски притвор во траење од 48 часа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тахири: ЕУ да престане да ја толерира…

Поранешниот главен преговарач на Косово во дијалогот…

Вучиќ се пишмани: Одам во Тирана, ќе…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ од Никинац,…

Албански писател: Не постои косовски идентитет и…

Албанскиот писател Висар Жити истакна дека Косово…

Курти “во елемент”: Најдобро би било да…

Премиерот Албин Курти, критикувајќи го судскиот систем…

Четворица полицајци суспендирани заради случајот со застреланата…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…