Објавено на:

Ce избoдeлe вo грyпнa тeпaчкa вo Kocoвo

t

Косовската Полицијата во Пеќ уапси две лица осомничени за сторени кривични дела „Убиство во обид“ и „Учество во тепање“.

Истите на 22 декември се осомничени дека избоделе четири лица.

На 22.12.2021 година околу 22:00 часот полицијата била известена за случај, кој се случил во кафеана на улицата „Адем Јашари“ во Пеќ. Полицијата веднаш излегла на местото на настанот, при што биле информирани дека четири лица се повредени од остри алатки и се испратени во Регионалната болница во Пеќ, додека еден од повредените поради карактерот на повредите е испратен во УЦЦК“, се наведува во соопштението на Косовската полиција.

„Осомничените во случајот побегнале од местото на настанот, во непознат правец. По интензивна работа на полицијата, на 03.01.2022 година околу 23:00 часот пристигнала на локацијата на двајцата осомничени, кои полицијата ги привела“.

Осомничениот, по разговор и по наредба на државен обвинител, му е изречен полициски притвор во траење од 48 часа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео+Фото) Протести во Приштина, полицијата со шок…

Денес имаше демонстрации во Приштина. Полицијата се…

Левица бара протестна нота од Османи до…

Претседавачот во заминување на ОБСЕ Бујар Османи,…

Петровска и Османи со протестна нота да…

Министерот за надворешни работи и претседавач на…

Блинкен: НАТО решително ќе одговори на актерите…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен рече дека…

МВР: Лажна е веста дека исчезнатото девојче…

Лажна е веста дека исчезнатото 14-годишно девојче…