Објавено на:

Eве какво време не очекува денес: За вечер нема да ни треба чадор

t

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 9 степени, а дневните од 13 до 25 степени.

Во Скопје утринската температура ќе достигне до 8 степени, а дневната до 22 степени.

Во наредните денови времето ќе биде претежно стабилно и топло. Температурата ќе биде во значителен пораст, особено од понеделник, кога на повеќе места ќе надмине 25 степени, информираат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Битиќи: Македонија веќе не е земја со…

Успеавме да ја промениме перцепцијата на странските…

Ќе има ли проширување на пакетот уставни…

Личен став на новиот министер од Алијанса,…

Познато кога ќе продолжат преговорите меѓу Косово…

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува…

Да не бевте вие немаше да го…

Во своето излагање одговарајќи на прашањата за…

(Видео) 13.000 полицајци ќе го замолчуваат францускиот…

Во Франција започна уште еден ден протести.…