Haпаднати полицајци во Македонска Каменица

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Љ.Ј.(53) од Македонска Каменица и Г.Д.(48) од с.Истибања, виничко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење на службено дејствие“.

На 20.12.2021 во Македонска Каменица, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Рударска“, пријавените спречиле полициски службеници во вршење на службени дејствија, однесувајќи се агресивно кон нив, по што Љ.Ј. физички нападнал еден од полициските службеници.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Хорор во Прилеп: Ја нападнал и расекол…

47-годишен прилепчанец ја нападнал со нож неколку…

Драма во Штип: Маж нападнат пред угостителски…

На 05.06.2022 во 06:30 часот Д.Т.(35) од…

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата…

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја…

Вработени како обезбедување вршеле изнуда со мачета…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…