Објавено на:

Kорисниците во куќите покрај паркингот „Холидеј ИН“ утре без струја

t

Од Електроистрибуција информираат дека во текот на утрешниот ден без струја ќе останат корисниците во куќите покрај паркингот Холидеј ИН.

-Поради планирани зафати во електродистрибутивната мрежа, утре (19.06.2022 година) од 06:00 до 16:00 часот без напојување ќе останат корисниците во куќите покрај паркингот Холидеј ИН и семафорите на бул.Кочо Рацин покрај Веро Џамбо, велат од Електроистрибуција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи по…

Левица: Државата мора да го преземе стопанисувањето…

Државата мора да го преземе стопанисувањето со…

ЕСМ и денеска произведе 100% од потребната…

АД ЕСМ на 29.10.2022 година произведе 11.415…

2,8 милиони евра заштеда кај 40 фирми…

2,8 милиони евра заштеда кај 40 фирми…

АД ЕСМ и вчера целосно ги задоволи…

 АД ЕСМ во текот на вчерашниот ден…