Објавено на:

Kоста бара во болницата да му донесат компјутер и видео игри

t

Коста Кецмановиќ во психијатриската болница во која се наоѓа барал од персоналот да му обезбедат компјутер и видео игри, објави весникот „Информер“.

Покрај компјутер, тој се жалл и на храната во установата бидејќи била премногу еднолична и нездрава.

Други посебни услови детето-убиец немало а не барал ниту да ги види родителите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПИПЕРКИТЕ ЌЕ БИДАТ УНИШТЕНИ АКО СЕ ВРАТАТ…

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вчера…

Кремљ: Азербејџанскиот претседател му се извини на…

Војници од рускиот мировен контингент загинаа кога…

Груевски се обрати до членството: Заев и…

Деновиве Христијан Мицковски и раководството на партијата…

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има…

По повод синоќешната 79-годишнина од убиството на…

Прегазен малолетник велосипедист – Итно бил пренесен…

Велосипедист, малолетник е тешко повреден откако го…