Објавено на:

Kaко изгледа озоглaceниот прифатен центар во кој е сместен Ѓоковиќ и каде сите се зapaзени со koрона

t

По осум часа малтретирање на аеродромот Ѓоковиќ беше однесен во озлогласениот хотел за притвор за баратели на азил. Пред вратата од собата каде што се наоѓа, дежураат двајца полицајци кои треба да се грижат Ѓоковиќ да не излезе од просторијата.

Ѓоковиќ, кој е означен како опасна личност која може да го пренесе корона вирусот, парадоксално, е сместен во зграда позната како жариште на корона.
Се користеше и како хотел за карантин а за време на вториот бран во Мелбурн, повеќето од заразените беа од тој хотел.

Пред хотелот дежураат фанови на Ноле и му даваат поддршка да издржи. Австралиските власти дури одбија свештеник на МПЦ да го посети за Божик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Австралија им се извини на жртвите од…

Скандалот со талидомид е „едно од најтемните…

Ди Цајт: Победа на Русија ќе значи…

Русија не треба да ја добие војната…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…