Kaсами: Идната влада ќе има капацитет за решавање на проблемите, затоа избори оваа есен

t

Градоначалникот на општина Тетово и лидер на Движење Беса, Биљал Касами вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека најдобра опција се избори оваа есен.
Според него, оваа есен е најдобрата опција за да имаме предвремени парламентарни избори со цел да се стави крај на политичката криза.
„Идната влада ќе ја има можноста и капацитетот за решавање на сите проблеми вклучувајќи и спорот со Бугарија“, порача Касами.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избори ќе има во 2024 година, заедно…

Шефот на дипломатијата Бујар Османи утрово во…

Премиерот дециден: Избори ќе има во 2024…

Кога станува збор за преговорите со ЕУ…

Почна препукувањето кај Републиканците: Трамп го предупреди…

Доналд Трамп го предупреди гувернерот на Флорида,…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…

Каде исчезнаа “македонските Бугари”? 461 гласале на…

Мал број на Бугари во Македонија вчера…