Koлумбија го бара бeлото нaзад: Скопјанец фрлил kokaин на Партизанска бегajќи од полициjaта

t

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О.М. бил приведен вчера на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, на крстосницата од булеварот „ВМРО“ со булеварот „Партизански одреди“ тој со возилото кое го управувал не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници и притоа од прозорецот фрлил едно пакување со кокаин, кое било пронајдено и одземено.

Набргу потоа, бил запрен и приведен. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема што немал: Уапсен скопјанец кај кој…

Синоќа во 18.40 часот, полициски службеници од…

Полицијата ќе добива бонус плата за остварени…

Со буџетот на МВР планирани средства за…

Драма во Скопје: Маж расекол и претепал…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Жителите пресреќни: Белгиската полиција протестира против Владата,…

Четири полициски синдикати најавија дека од 15…

Протест на Независниот синдикат на полицијата пред…

Независниот синдикат на полицијата денеска организираше протест…