Oграбена црквата „Константин и Елена“ во центарот на Скопје

t

На 20.01.2022 во 09.40 часот било пријавено дека во временскиот период од 14.01. до 18.01.2022 на ул.„Македонија“ во црквата „Константин и Елена“ со употреба на сила било влезено во црквата и биле одземени предмети. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите бесни: Украинската црква бара Вартоломеј да…

Украинците бараат од Вселенскиот патријарх да го…

(Фото) Чудо во прилепско: Се појавиле крстови…

Вистинско чудо се случило денеска во манастирската…

(Видео) Знак од Господ? Летонска црква се…

Летонската црква се запали за време на…

Срамота: Се обидел да краде од црква…

На 03.03.2022 во 14.00 часот на бул.„АСНОМ“…