Објавено на:

Oдлична вест за фановите на Ѓоковиќ: Ќе игра на Вимблдон!

t

Oдлична вест за фановите на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ тој годинава ќе може да игра на Вимблдон.

Најдобриот светски тенисер ќе може да ја одбрани титулата освоена минатата година, дури и да не е вакциниран.

Се надеваме дека ништо нема да се промени, но како што сега стојат работите, Новак Ѓоковиќ ќе може да игра и да ја брани титулата освоена на Вимблдон, бидејќи, како што истакна Тим Хенман, турнирот ќе ги следи препораките на Владата на оваа земја,а за учество на престижниот натпревар е потребен само антигенски тест, не задолжителна вакцинација.

Последниот Грен слем годинава, УС Опен е далеку и ситуацијата поврзана со него се уште не е позната!

Србинот се уште има големи шанси да испише нови страници во овој спорт и да стане најдобар досега, иако за многумина тој веќе е!

Денеска пристигна уште една одлична вест за Новак, а тоа е дека еден од неговите најважни спонзори ќе остане со него!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕОТО Е ЛАЖНО, СЕ ГЛЕДА ДЕКА ИМА…

Српскиот министер за надворешни работи и вицепремиер…

Нападната гранична патрола на Србија и Унгарија:…

Утринава со автоматско оружје била нападната граничната…

Левица: Апасиев и Крмов се приклучија кон…

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа…

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…