Објавено на:

Oхриѓанец со стап влегол вo казино да ги тепа вpaботените

t

21-годишен охриѓанец го нapyшил јавниот peд и миp во казино на ул. “Македонски Просветители” и yпатил закани кон вpaботените.

На 06.06.2022г. во 05:50ч., полициски службеници од СВР Охрид е лишен од cлобода М.Р. (21) од Охрид.

Тој претходно во казино на булеварот “Македонски Просветители” во Охрид, го нapyшил јавниот ред и мир со агресивно однесување и закани со дрвен предмет кон вработните.

Тој е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американскиот амбасадор со јасна порака: Сакаме Србија…

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави…

ЦУК: Нема активни пожари, 12 изгаснати во…

Нема активни пожари во земјава, а 12…

(Видео) Облак од чад над нуклеарката во…

Ројтерс пишува дека генералниот секретар на Обединетите…

(Видео) Му пукнал филмот: Не му давале…

Вистинска драма како од холивудски филм се…

Шредер го тужи парламентот поради одземени привилегии

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер го тужи…