Sвездата на Арсенал: Очекувам непријателска атмосфера во Скопје!

t

Фудбалерот на Англија, Деклан Рајс очекува жешка атмосфера на Националната арена во Скопје, но верува дека ќе запишат уште една победа против Македонија.

Деклан Рајс има пофалби за македонската репрезентација за која вели дека има квалитетни поединци. Фудбалерот на Арсенал очекува непријателска атмосфера од трибините.

„И покрај тоа што ги победивме со 7-0, Македонија има добар тим со квалитетни фудбалери. Мора да бидеме физички и психолошки подготвени. Очекувам да имаме непријателска атмосфера од трибините, но нашата цел е овие квалификации да ги завршиме со триумф. Мечевите кои се пред нас ќе ни бидат подготовка за настапот на Европското првенство во Германија“, изјави Рајс на прес-конференцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…