Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Член на руската Дума: Полска е следна…

Изјавите на полското раководство за Русија „како…

(Фото) Не е само Полска: Руски политичар…

Сергеј Савостјанов, член на Руската комунистичка партија и…

Следува денацификација и на Полска? Руски весник…

Полска ја смета територијата на Украина за…