Колкава е опасноста за Македонија и регионот…

Д-р Драган Даниловски во гостување на Канал…

Д-р Даниловски: Омикрон ќе стане ендемски вирус…

Професорот и епидемиолог Драган Даниловски смета дека…

Доктор Даниловски си ја отвори душата: Здравствениот…

Доктор Даниловски на својот Фејсбук профил напиша…

Даниловски: Итно да се укинат сертификатите за…

Епидемиологот доктор Драган Даниловски смета дека е…

Даниловски: Пикот со по неколку илјади заразени…

Омикрон е почеток на крајот на пандемијата,…

Д-р Даниловски: Си го баравте- гледајте, бројот…

Бројот на заразени следните денови експлозивно ќе…

Д-р Даниловски: Сите ќе го прележиме вирусот,…

Епидемиологот д-р Драган Даниловски на синоќешното гостување во емисијата „Клик…