Османи до Кравињо: Сега во ЕУ ќе…

Ние имаме долгогодишни односи, меѓутоа сè уште…

(Видео) Средба Ковачевски – Кравињо: Португалија ќе…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска…

Шефот на португалската дипломатија утре во посета…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе биде…