Сите починати во домашни услови а над…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Надвор од контрола: За три дена во…

Расте бројот на активни ковид-случаи, според СЗО…

Франција урива светски рекорди во ново-заразени

Во Франција во последните 24 часа се…

Над 400 нови случаи на кopoнавирус на…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

САД: Скоро половина милион заразени во еден…

Соединетите Американски Држави (САД) и неколку европски…