Бектеши најави мерки за производителите на леб,…

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти…

За една година лебот во ЕУ поскапел…

Од август 2021 до истиот месец годинава…

Мелничарите предупредуваат: Народот ќе остане без леб…

По лавината реакции во јавноста околу поскапувањето…

Лебот во Германија може да достигне цена…

Војната во Украина доведе до големи зголемувања…

(Фото) Германските земјоделци предупредија: Цената на лебот…

Германските земјоделци предупредија на можно поскапување на…

Од денеска пониски цени на горивата, а…

Цените на горивата се намалуваат од денеска,…

Лебот поскапува за пет денари – Нови…

Поголем дел од пекарниците во Штип вчера…

Ќе останеме ли без леб? Цените на…

Цените на пченицата драстично пораснаа на светските…

Не им е сеедно: Европа ќе остане…

Креаторите на меѓународната политика со ужас гледаат…