Градот е целосно опколен, Кадиров најави голема…

Претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Добра вечер од Путин: Руската војска влезе…

Агонија на украинската војска кај Лисичанск -…

Овде умре и надежта: Нема шанси за…

Невозможно е да се организира безбеден излез…

Кадиров соопшти: Готово е, руските сили влегоа…

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров изјави дека…

Голем облак од чад над Лисичанск: Гранати…

Руски гранати ја погодија рафинеријата за нафта…