Стружанец вршел јавен превоз без лиценца

ОВР Струга поднесе кривична пријава против лицето…

Пpoдолжуваат ckaндалите: Одзemeна и лиценцата за работа…

По барање на Државниот инспекторат за транспорт,…

По речиси два месеци од тpaгедијата: Утре…

Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната…