(Видео) Запорожје подготвува Устав за влез во…

Властите на регионот Запорожје почнаа да работат…

Голема експлозија одекна вечерва во Мелитопол

Федоров не објавил никакви дополнителни детали за…

(Видео) Како Македонци во Бугарија: Украинците од…

Руските медиуми објавија видео на кое, како…

(Фото) Хаос во Мелитопол: Страшна експлозија ги…

Силна експлозија одекна во центарот на Мелитопол,…

(Видео) Кренато руското знаме на Плоштадот на…

Руските војници го кренаа руското знаме на…

Киднапираниот градоначалник на Мелитопол: Мојот живот вредеше…

Градоначалникот на украинскиот град Мелитопол, Иван Федоров, ги…

(Фото + видео) Тажна слика после ноќното…

Последици од ноќното гранатирање на Мелитопол. ️…

Русите се пофалија: Целосно освоени уште два…

Мизинцев изјави дека Мелитопол и Херсон целосно…

Страшно соопштение на украинската амбасада во Македонија:…

Министерството за надворешни работи на Украина испрати…