(Видео) Поранешниот израелски премиер збесна: Се бориме…

„Ние се бориме против нацистите“, вели поранешниот…

Бенет: Западот ги прекина преговорите меѓу Русија…

Преговорите меѓу претставниците на Русија и Украина…

(Видео) Бенет го прашал Путин дали ќе…

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет, кој беше…

Израел соопшти: Путин се извинил за изјавата…

Израел: Путин се извини за изјавата на…

Заврши разговорот Путин-Бенет: 9 мај е од…

Рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговарал со…

Полицијата на нозе: Израелскиот премиер добил закани…

Израелската полиција денеска соопшти дека започнала истрага…

Израел зазема страна? Израелскиот премиер тајно се…

Израелскиот премиер Нафтали Бенет тајно отпатува за…

Израел пркоси: Нема да се придржува кон…

Премиерот на Израел, Нафтали Бенет, порача дека…