Американски публицист со шокантно тврдење: САД ги…

Американците ги финансираа нацистичките групи во Украина…

(Видео) Украинските нацисти држеа монаси и цивили…

Утрински брифинг на руското Министерство за одбрана.…

(Видео) Вознемирувачко: Локални “нацисти” од Киев брутално…

Во јавноста се појави вонемирувачко видео од…

Путин гневен: Нацистите во Украина се однесуваат…

Нацистите во Украина се однесуваат како терористи,…

Русија: Ова е операција, не окупација –…

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека…

Ќе се слави окупацијата на Скопје и…

18-та година по ред е планирана поворка…