Морничаво: Киев подготви 425 подземни “спцијални засолништа”…

Регионалниот воен началник на Киев Олексиј Кулеба…

Путин планира нуклеарен тест во близина на…

Се стравува дека рускиот претседател Владимир Путин…

Кој ќе ја напаѓа Романија?! Властите бесплатно…

Неделава започнува дистрибуцијата на таблети калиум јодид…

САД одложија тестирање на балистички ракети за…

Соединетите Држави го одложија тестирањето на интерконтиненталната…