Камион се заби во патарина пред Куманово

Камион се заби во наплатната станица „Романовце“…

Патарините поскапи од горивото: Илјадарка за да…

Македонија е една од земјите што се…

(Видео) МВР со детали за опожареното возило…

На 23.07.2022 во 15.30 часот во Полициската…

(Фото) Камион ја „сефтоса“ новата патарина на…

Се преврте камион на патарината кај светниколското…

Скопјанец иckршил рaмпа на патарина, па удpил…

Денеска (03.01.2022), полициски службеници од СВР Куманово…

Само од патарини лани државата инкасирала 46…

Над 46,4 милиони евра е годишниот приход…