Запленети над 4.000 петарди во струшко –…

Четириесет и седумгодишник од струшкото село Лабуништа…

Кај момче од Куманово најдени 800 парчиња…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…

Запленети околу 2000 парчиња пиротехнички средства на…

Вчера полициски службеници од Единицата за недозволена…

(Фото) Приведени 3 лица: Запленети над 6000…

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички…

Запленети над 2000 парчиња пиротехнички средства

Во колонијална продавница во тетовско Долно Палчиште,…