Бразил и Шпанија регистрираа први случаи на…

Први смртни случаи од мајмунски сипаници регистрирани…

Хорор во Германија: Пронајдени 4 мртви тела…

Четири лица се пронајдени мртви во куќа…

Дневна Ковид статистика: Мал број на заболени…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Двојно помалку починати од Ковид од претходната…

Минатата недела е забележано намалување од 45,6…

848 ново-заразени од кои 116 по вторпат

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Вчера најмногу починати од ковид-19 во еден…

Со новите 1.493 инфицирани, бројот на ковид-дијагностицирани…

Сите починати во домашни услови а над…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

(Фото) Тpaгедија: Македонија на шесто место во…

Справувањето на државата со пандемијата од коронавирус…