Приведен струмичанец баран со потерница, ќе лежи…

Во Струмица вчера во 13.30 часот полициски…

“Малку испил”: Струмичанец возел со 2,34 промили…

Околу 09:50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен…