Џафери со честитка за денешниот празник: Ви…

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во негово…

Пендаровски: Нека молитвите кон Пресвета Богородица ги…

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански…

За многу години: Денеска се празнува Успение…

Господ, Кој на Синај заповеда со петтата…

Доаѓа еден од најголемите празници: Еве какви…

Православната Црква на 28 август го празнува…