Заврши 18-часовната драма: Се предаде Турчинот кој…

Заврши заложничката драма на аеродром во Хамбург,…

Заложничката драма на аеродромот во Хамбург заврши…

Полицијата во Хамбург на социјалната мрежа Х…

Заложничка драма на аеродромот во Хамбург

Заложничката драма трае повеќе од 12 часа…

Човекот кој уби седум Јеховини сведоци се…

Вооружениот напаѓач кој уби седум лица, извршил…

Хамбург ќе воведе рестрикции на топлата вода…

Градските власти на Хамбург ќе воведат контролирана…

(Видео) Германските камионџии на протест – Блокиран…

Конвој камионџии намерно го блокираше сообраќајот во…