Рускиот милијардер Роман Абрамович ќе го продаде…

Роман Абрамович во средата изјави дека го…

Абрамович се предомисли: Цената на Челзи зголемена…

Роман Абрамович, долгогодишниот сопственик на Челзи, планира…

Се продава актуелниот фудбалски европски првак: Боли…

Англиските медиуми објавија дека се ближи крајот…