October 25, 2021, 7:24 am

Авион со еден pacипан мотор принyдно слета во Бургас

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Авион на нискобуџетна авиокомпанија попладнево принудно слета на аеродромот Бургас.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, авионот „Ербас А321“ вршел редовен лет од Кишињев кон Дубаи, кога екипажот пријавил дефект на моторот.

Слетувањето е извршено со еден мотор и немало никаква опасност за 131 патник и шестчлениот екипаж во авионот.

Тие моментно престојуваат во хотел во црноморскиот град, а бугарските експерти за цивилно воздухопловство ќе извршат преглед на моторот на авионот.

Latest News

Наyтpo студено, преку ден сончево со пpoменлива облачнocт

Времето во земјава ќе биде сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер...

More Articles Like This