АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР НЕ ПАТИ ОД „ГОЛЕМИНА“: Курц фатен како лета со комерцијаленн лет и без oбeзбeдyвање!

Поврзано

СТОИЛКОВСКИ: Се кој од кој „зрели“, ама за на друго место

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на фејсбук напиша Дај згрижете го човекот, нема смисла, тера на мислење како ќе беше...

„ФИЛИПЧЕ, ОСТАВКА БЕ БРАТ“: Претседателот на Комора на забни техничари и член на СДСМ Кавадарци јавно побара оставка од министерот

По драстичниот пораст на заболени во од ккоронавирусот во Македонија, кој денес се искачи на 89, реакциите од јавноста...

KУНОВСКА: Колку за споредба Италија денес има 200 новоинфицирани со над 60 милиони жители

Софија Куновска на фејсбук профилот напиша: Колку за споредба Италија денес има 200 новоинфицирани со над 60 милиони жители https://www.facebook.com/skunovska/posts/10158506062456812

Никола Грубишиќ на својот профил на Фејсбук го сподели следниот пост:

I tako sjednem ja sinoc na let iz Barcelone za Bec, putujem niskotarifnom kompaniom (Eurowings), kad ulazi neka poznata…

Julkaissut Nikola Grubišić Lauantaina 18. elokuuta 2018

„И така, синоќа,седнувам на летот од Барселона до Виена, патувајќи со нискобуџетна компанија (Еуровингс), кога влегуваат некои познати лица – гледам деца кои се фотографираат со него, возрасните го поздравуваат, ја прашувам стјуардесата, кој е, австрискиот канцелар Себастијан Курц ми вели таа…
Значи, австрискиот канцелар уредно си чекал со сите други патници на нискотарифен (ефтин) лет кој доцнеше два часа. Седна во економска класа, без делегација, oбeзбедyвање и други луѓе без кои нашите политичари не можат дури ниту во тоалет…
Кога слетавме во Виена, мислев дека барем таму ќе видам некого oбeзбедувањето, но човекот излезе како сите други патници,сам си го зема багажот и го напушти аеродромот сам …
И тогаш повлеkов паралела со нашите политичари кои мислат дека се богови, сите одред – Санадери, Видошевицчи, Милановиќо, Колинди, Пленковичи и други … да им ќе ја е**м мајката на сите…“

Секако под фотката многу коментари меѓу кои и овие:
„Човекот, изгледа дека никому не му должи ништо. Веројатно поради тоа, и не му треба обезбедување. Што се однесува до тероризмот, се потпира на безбедносен систем кој важи за сите граѓани.Ете, вистински човек во служба на луѓето. Овие нашиве и твоите не се вредни за спомнување!
Тие немаат чиста совест, па затоа мора да имаат телохранители, а чесен и совесен човек не се плаши од ништо“.
„Политичар е лице вработено од страна на народот во институција на некоја држава и тука е професионалец во заштитата на интересите на економијата, претставувајќи ја државата во светот, сака да го работи тоа и го работи за плата!“
„Кај нас нема политичари и тие не ја разбираат својата улога … тоа стана Коза Нocтра!“

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести