АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР НЕ ПАТИ ОД „ГОЛЕМИНА“: Курц фатен како лета со комерцијаленн лет и без oбeзбeдyвање!

  • March 18, 2019

Никола Грубишиќ на својот профил на Фејсбук го сподели следниот пост:

I tako sjednem ja sinoc na let iz Barcelone za Bec, putujem niskotarifnom kompaniom (Eurowings), kad ulazi neka poznata…

Gepostet von Nikola Grubišić am Samstag, 18. August 2018

„И така, синоќа,седнувам на летот од Барселона до Виена, патувајќи со нискобуџетна компанија (Еуровингс), кога влегуваат некои познати лица – гледам деца кои се фотографираат со него, возрасните го поздравуваат, ја прашувам стјуардесата, кој е, австрискиот канцелар Себастијан Курц ми вели таа…
Значи, австрискиот канцелар уредно си чекал со сите други патници на нискотарифен (ефтин) лет кој доцнеше два часа. Седна во економска класа, без делегација, oбeзбедyвање и други луѓе без кои нашите политичари не можат дури ниту во тоалет…
Кога слетавме во Виена, мислев дека барем таму ќе видам некого oбeзбедувањето, но човекот излезе како сите други патници,сам си го зема багажот и го напушти аеродромот сам …
И тогаш повлеkов паралела со нашите политичари кои мислат дека се богови, сите одред – Санадери, Видошевицчи, Милановиќо, Колинди, Пленковичи и други … да им ќе ја е**м мајката на сите…“

Секако под фотката многу коментари меѓу кои и овие:
„Човекот, изгледа дека никому не му должи ништо. Веројатно поради тоа, и не му треба обезбедување. Што се однесува до тероризмот, се потпира на безбедносен систем кој важи за сите граѓани.Ете, вистински човек во служба на луѓето. Овие нашиве и твоите не се вредни за спомнување!
Тие немаат чиста совест, па затоа мора да имаат телохранители, а чесен и совесен човек не се плаши од ништо“.
„Политичар е лице вработено од страна на народот во институција на некоја држава и тука е професионалец во заштитата на интересите на економијата, претставувајќи ја државата во светот, сака да го работи тоа и го работи за плата!“
„Кај нас нема политичари и тие не ја разбираат својата улога … тоа стана Коза Нocтра!“

Претходно «
Следно »