АВТОБУС ПОЛН СО УЧЕНИЦИ ИЗЛЕТАЛ КАЈ ЌАФАСАН: Најмалку 17 ученици поврдени откако автобус полн со ученици излетал кај Ќафасан

Поврзано

МВР: 562 граѓани фaтeни без мacка во последните 24 часа

Министерството за внатрешни работи и понатаму ги презема неопходните мерки и активности кои се однесуваат на почитување на мерките...

ПOТЕPA КАКО ОД ФИЛМ: Возел 13 мигpaнти, бeгaл од пoлицијa, излeтaл од автопат, па повторно се пуштил во бeгcтвo

22 годишен жител на Богданци излетал со возилото во кое превезувал 13 мигранти од Бангладеш откако по него се...

ПРИ ПPEТРEC ВО НЕГОВИОТ ДОМ: 21-годишно момче фaтенo со мapихyaнa во Аеродром

21-годишно момче во текот на вчерашниот ден било фатено со марихуана во скопски Аеродром. -Вчера во 19.35 часот, полициски службеници...

Најмалку 17 ученици се полесно повредени попладнево во Албанија кога автобус, што превезувал средношколци, излетал од патот во близина на преминот Ќафасан, на албанско-македонската граница. Несреќата се случила нешто по 17 часот, кога автобусот во кој имало 50 ученици, излетал од патот и удрил во заштитната ограда.


На повредените ученици им е укажана медицинска помош во болницата во Прењас, каде биле пренесени со возила на случајни минувачи, бидејќи на местото на несреќата пристигнало само едно возило на брзата помош.

Средношколците биле од гимназијата во Росковец, централна Албанија, и се враќале од екскурзија во Македонија. Според полицијата, причини за несреќата се влажниот коловоз и невниманието на возачот.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести