November 28, 2021, 7:33 pm

Автомобил излeтa oд пaтoт Охрид-Кичево – жeнa тeшкo пoвpeдeнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 02.09.2021 во 06.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(67) од с.Лешани, охридско, излетало од коловозот, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Љ.М.(36) од с.Лешани, констатирани во болницата за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“-Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Latest News

Ристо Никовски: Кој и зошто го пушти Заев низ вода?

На крајот од долгиот и темен македонски тунел се појави мало светло – Заев ја напушта политичката сцена! Тој...

More Articles Like This