January 23, 2021, 9:16 am

Автомобил со порака yдpи во портата на канцелариите на Ангела Меркел

Поврзано

Бил Гejтс се вakцинираше

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на...

Членови на тимот на Бајден преговарале со претставник на Иран додека Трамп бил се уште претседател

Членовите на тимот на новиот американски претседател Џо Бајден преговарале за нуклеарен договор со Иран додека мандатот на Доналд...

Американската амбасада во Русија повикува на точни места на незакажани и нелегални протести

На веб-страницата на американската амбасада во Руската Федерација се појави список со места за собирање нелегални протести на приврзаниците...
- Advertisement -

Автомобилот удри во портата на канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин пред состанокот за новите мерки на корона во таа земја.

На автомобилот се испишани пораките „Стоп за глобализацијата“ и „Проклети убијци на деца и стари лица“.

Вооружени припадници на полицијата и полициски кучиња се пред седиштето на германската канцеларка.
Полицијата соопшти дека возачот на автомобилот бил приведен.

Вооружени припадници на полицијата и полициски кучиња се пред седиштето на германската канцеларка.
Полицијата соопшти дека возачот на автомобилот бил приведен.

Latest News

(Видео) Hoв peкopд – 290 км/ч на автопaтoт Cкoпje-Teтово

На социјалната мрежа Тик-ток се појави видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км...

More Articles Like This